Linki

Kalendarz

<< Luty 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2018

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2018

Jak opiekować się osobą starszą w domu?

Jak opiekować się osobą starszą w domu? Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej w ramach zadań służących przeciwdziałaniu negatywnym skutkom przemian demograficznych a szczególnie procesowi starzeniu się społeczeństwa organizuje jednodniowe 4-godzinne bezpłatne szkolenie w ramach Programu „NESTOR”. W związku z powyższym Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim zaprasza osoby chętne do udziału w szkoleniu „Jak opiekować się osobą starszą w domu?”.
Szkolenie skierowane jest do osób, najczęściej członków rodziny, ale również sąsiadów czy przyjaciół, którzy sprawują opiekę nad niesamodzielną osobą starszą, wymagającą stałego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Szkolenie skupia się na praktycznych aspektach opieki nad seniorami.
Ramowy program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
• Fizjologiczne starzenie się organizmu człowieka ( zmiany fizyczne, psychiczne i umysłowe związane z wiekiem, w zakresie układu pokarmowego, sposoby rozpoznawania pierwszych objawów choroby np. zaburzeń pamięci, depresji, itp. )
• Główne problemy związane z zapewnieniem osobom starszym opieki w domu oraz sposoby ich rozwiązania/ zapobiegania im z uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności ( fizyczna, umysłowa- zaburzenia psychiczne , zaburzenia pamięci, itp.)
• Metody skutecznej pielęgnacji (zagadnienia związane z dbaniem o higienę osobistą, karmieniem, pomoc w przemieszczaniu się ) i dbanie o dietę osób niesamodzielnych
• Aranżacja przestrzeni w domu stosowanie do potrzeb niesamodzielnej osoby starszej
z uwzględnieniem rodzaju niesprawności
• Zasady opieki nad osobą z zaburzeniami o charakterze otępiennym (symptomy, typowe zachowania- możliwości reagowania, podstawowe zasady opieki, tworzenie bezpiecznego
i przyjaznego osobie chorej środowiska, postepowanie w zaawansowanym studium otępienia)
• Metody wspomagające opiekunów w organizacji dnia osoby niesamodzielnej – w jaki sposób zorganizować dzień, w jaki sposób umożliwić podopiecznemu codzienną aktywność i kontakty z innymi ludźmi, jak wypełnić czas osobie niepełnosprawnej czy przewlekle chorej
(umożliwienie choremu maksymalnej samodzielności). Metody skutecznej komunikacji
z niesamodzielną osobą starszą ( utrzymanie kontaktu emocjonalnego)
• Wykorzystanie sprzętu wspomagającego codzienną opiekę nad starszą osobą niesamodzielną (rodzaje sprzętów , ich dostępność na rynku, koszt, itp.)
• Opiekun osoby starszej- skutki psychologiczne i fizyczne długotrwałej opieki nad bliskim. Istniejące możliwości uzyskania wsparcia i pomocy dla opiekuna nieformalnego.

Osoby chętne do udziału w powyższym szkoleniu proszone są o kontakt z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim ul. Aleja Wojska Polskiego 27 nr tel. 75/ 645-32-32 do dnia 16.02.2018r.

Nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim

Nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku ŚląskimKierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lwówku Śląski ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim - Starszy referent / inspektor ds. świadczeń rodzinnych Treść ogłoszenia .

MGOPS w Lwówku Śląskim poszukuje kandydata do pełnienia roli opiekuna prawnego osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej

MGOPS w Lwówku Śląskim poszukuje kandydata do pełnienia roli opiekuna prawnego osoby całkowicie ubezwłasnowolnionejMiejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim poszukuje kandydata do pełnienia roli opiekuna prawnego osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej zamieszkałej Lwówek Śląski. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do MGOPS w Lwówku Ślaskim , Al. Wojska Polskiego 27. Szczegółowe informacje w powyższej sprawie można uzyskać pod nr telefonu 75 6453232.

Dnia 2 stycznia 2018r. Ośrodek będzie nieczynny.

Dnia 2 stycznia 2018r. Ośrodek będzie nieczynny.Uprzejmie informuję, że dzień 2 stycznia 2018r. dla pracowników tut. Ośrodka będzie dniem wolnym od pracy.
W związku z powyższym w tym dniu Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim będzie nieczynny

INFORMACJA 500+

INFORMACJA 500+Od dnia 15.12.2017r obsługa interesantów świadczeń wychowawczych 500+, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego i stypendiów, odbywa się od wtorku do czwartku w godzinach od 7:30 do 15:00.
Prosimy o dostosowanie się do wyznaczonych dni i godzin.

Apel do mieszkańców

Apel do mieszkańcówSezon jesienno-zimowy jest okresem szczególnym z uwagi na wzrost zamarznięć osób bezdomnych, samotnych, starszych, niezaradnych życiowo, które z przyczyn niezależnych od nich znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Corocznie odnotowane są przypadki nagłych zgonów wskutek wychłodzenia organizmu, co jest przejawem obojętności, wykluczenia społecznego i braku wsparcia słabszych.

Poza działaniami podejmowanymi przez tut. Ośrodek wspólnie z służbami, równie ważne jest podtrzymywanie więzi międzyludzkich w oparciu o zasadę wzajemnej pomocy w środowisku osób bezdomnych. Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców Gminy i Miasta Lwówek Śląski o większą solidarność i wzajemna pomoc osobom potrzebującym wsparcia w tym jakże trudnym okresie.
Zauważone sytuacje z udziałem osób, które potrzebują naszego wsparcia i pomocy można zgłosić do:

Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim,
al. Wojska Polskiego 27. Tel. 75/645-32-32

Straży Miejskiej, tel. 75/647-78-73

Policji, tel. 75/ 646-72-00 lub 112


Nie bądźmy obojętni na los innych ludzi! Państwa wrażliwość oraz szybka i właściwa pomoc może nie tylko pomóc przetrwać zimę osobom będącym w trudnej sytuacji, ale również ocalić im życie!

UWAGA - Dotyczy wypłaty świadczenia wychowawczego 500+

UWAGA - Dotyczy wypłaty świadczenia wychowawczego 500+W związku z początkiem nowego okresu zasiłkowego 2017/2018 i dużą ilością spraw, uprzejmie informujemy, że pierwsza wypłata świadczeń za miesiąc październik 2017r, dla osób, które odebrały decyzję przyznającą w sprawie świadczenia wychowawczego tj. 500+ nastąpi w okresie od 16-stego do 22-go października 2017r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Przemoc w rodzinie - przerwij milczenie"

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Przemoc w rodzinie - przerwij milczenie"Zespół Interdyscyplinarny w Lwówku Śląskim zorganizował dla dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z gminy Lwówek Śląski konkurs plastyczny związany z tematem przemocy w rodzinie.
Konkurs jest jednym z punktów konferencji dotyczącej przeciwdziałania przemocy w rodzinie pt.„Przerwij Milczenie”, która odbędzie się w dniu 4 października 2017 w Pałacu Brunów, objętej patronatem honorowym Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Prezesa Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem konferencji jest zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie, a także na funkcjonowanie lokalnego systemu opierającego się na współpracy instytucji działających w tym obszarze.

Zmiana godzin obsługi interesantów.

Zmiana godzin obsługi interesantów.Od dnia 20 września 2017r obsługa interesantów świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego i stypendiów będzie odbywać się w od wtorku do czwartku w godzinach od 7:00 do 13:00.
Prosimy o ustosunkowanie się do wyznaczonych dni i godzin.

Konferencja dotycząca przeciwdziałania przemocy w rodzinie pt. "Prerwij milczenie"

Pomoc społecznaZespół Interdyscyplinarny w Lwówku Ślaskim zaprasza na Konferencję dotyczącą przeciwdziałania przemocy w rodzinie pt. "Przerwij Milczenie" w dniu 4 października 2017r. roku o godzinie 13.00 w Pałacu Brunów.

MGOPS w Lwówku Śląskim poszukuje kandydata do pełnienia roli opiekuna prawnego osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej

MGOPS w Lwówku Śląskim poszukuje kandydata do pełnienia roli opiekuna prawnego osoby całkowicie ubezwłasnowolnionejMiejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim poszukuje kandydata do pełnienia roli opiekuna prawnego osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej zamieszkałej Kościelnik Górny. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do MGOPS w Lwówku Ślaskim , Al. Wojska Polskiego 27. Szczegółowe informacje w powyższej sprawie można uzyskać pod nr telefonu 75 6453232.

INFORMACJA "RODZINA 500+"

INFORMACJA "RODZINA 500+"Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim informuje, że wydawanie i przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 rozpocznie się począwszy od dnia 1 sierpnia 2017r w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim Aleja Wojska Polskiego nr 27 (I piętro) obok Działu Świadczeń Rodzinnych pokój nr 3.
Obsługa interesantów odnośnie przyjmowania wniosków dotyczących świadczenia wychowawczego "500 plus" będzie odbywać się od wtorku do czwartku w godzinach od 8:00 do 14:00.
Wnioski dostępne są również na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Wnioski będzie również można składać w wersji elektronicznej po przez:
bankowość elektroniczną następujących banków:
• Alior Bank SA,
• Bank BPH SA,
• Bank Handlowy w Warszawie SA,
• Bank Millennium SA,
• Bank Pekao SA,
• Bank Pocztowy SA,
• Bank Polskiej Spółdzielczości SA,
• Bank Zachodni WBK SA,
• FM Bank PBP SA (Smart Bank),
• ING Bank Śląski SA,
• mBank SA,
• PKO Bank Polski SA,
• Raiffeisen Bank Polska SA,
• SGB-Bank SA,
• Bank Ochrony Środowiska SA,
• Getin Noble Bank SA,
• Deutsche Bank SA,
• Credit Agricole Bank Polska SA.
oraz
• portal Emp@tia (www.empatia.mpips.gov.pl),
• portal ePUAP (www.epuap.gov.pl )

jeśli posiada się podpis kwalifikowany lub zaufany profil na ePUAP

Dnia 16 czerwca 2017r. Ośrodek będzie nieczynny.

Dnia 16 czerwca 2017r. Ośrodek będzie nieczynny.Uprzejmie informuję, że dzień 16 czerwca br. dla pracowników tut. Ośrodka będzie dniem wolnym od pracy.
W związku z powyższym w tym dniu Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim będzie nieczynny.

Projekt "Dolnośląskie Kobiety Biznesu"

Wygenerowano w sekund: 0.03
10,074,233 unikalne wizyty