Linki

Kalendarz

<< Październik 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Informacja o wynikach naboru

Informacja o wynikach naboruInformacja o wynikach naboru na stanowisko Starszy referent ds. stypendiów szkolnych i funduszu alimentacyjnego Treść ogłoszenia

Opiekun prawny

Opiekun prawnyMiejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim informuje, że poszukuje kandydata na opiekuna prawnego osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do Kierownika Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim, Aleja Wojska Polskiego 27.

Nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim

Nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku ŚląskimKierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lwówku Śląski ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim - starszy referent ds. stypendiów szkolnych i funduszu alimentacyjnego Treść ogłoszenia

Informacja o wynikach naboru na stanowisko Główny Księgowy

Informacja o wynikach naboru na stanowisko Główny KsięgowyInformacja o wynikach naboru na stanowisko Główny Księgowy Treść ogłoszenia

Jak złożyć wniosek o "Rodzina 500 plus" on-line?

Jak złożyć wniosek o "Rodzina 500 plus" on-line?Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać bezpłatnie od 1 kwietnia 2016 r. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy - tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 - rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.
Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w gminie, w której mieszkamy, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

Sprawdź, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” on-line przez bakowość elektroniczną

Sprawdź, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” on-line przez empatia.mrpips.gov.pl

Sprawdź, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” on-line przez ePUAP

Sprawdź, jak złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” on-line przez PUE ZUS

INFORMACJA "RODZINA 500+"

INFORMACJA "RODZINA 500+"Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim przystępuje do realizacji Programu "Rodzina 500 plus", który wprowadza świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko do 18 roku życia lub na pierwsze dziecko, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800,00 zł. Jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, świadczenie wychowawcze przysługuje na pierwsze dziecko, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 1 200,00 zł.

Przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego rozpocznie się począwszy od dnia 1 kwietnia 2016r w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim Aleja Wojska Polskiego nr 27 (I piętro) Dział Świadczeń Rodzinnych pokój nr 3 (dawny budynek ZBGKiM).

Obsługa interesantów odnośnie przyjmowania wniosków dotyczących świadczenia wychowawczego w miesiącu kwietniu 2016r odbywać się będzie w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 8:00 do 14:00 oraz we wtorki w godzinach od 8:00 do 16:00.
Od miesiąca maja br. Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie od wtorku do czwartku w godzinach od 8:00 do 13:00.
Jeśli osoba złoży wniosek w terminie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. od 1 kwietnia 2016r do 1 lipca 2016r, to świadczenia wychowawcze zostanie przyznane i wypłacone z wyrównaniem począwszy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli od 1 kwietnia 2016r.
Natomiast w przypadku złożenia wniosku po upływie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy (tj. po 1 lipca 2016r), prawo do świadczenia zostanie przyznane i wypłacone począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.
Wnioski dostępne są również na stronie internetowej Ośrodka www.mgops.lwowekslaski.pl w dziale "Druki do pobrania".
Wnioski będzie również można składać w wersji elektronicznej po przez:
jeśli posiada się podpis kwalifikowany lub zaufany profil na ePUAP

oraz za pośrednictwem bankowości elektronicznej następujących banków:
 • Alior Bank SA,
 • Bank BPH SA,
 • Bank Handlowy w Warszawie SA,
 • Bank Millennium SA,
 • Bank Pekao SA,
 • Bank Pocztowy SA,
 • Bank Polskiej Spółdzielczości SA,
 • Bank Zachodni WBK SA,
 • FM Bank PBP SA (Smart Bank),
 • ING Bank Śląski SA,
 • mBank SA,
 • PKO Bank Polski SA,
 • Raiffeisen Bank Polska SA,
 • SGB-Bank SA,
 • Bank Ochrony Środowiska SA,
 • Getin Noble Bank SA,
 • Deutsche Bank SA,
 • Credit Agricole Bank Polska SA.


Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Tydzień Pomocy Ofiarom PrzestępstwUprzejmie informujemy, że od 22 – 27 lutego 2016 roku trwa akcja organizowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości przy udziale Naczelnej rady Adwokackiej „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”.
W związku z powyższym w Prokuraturze Rejonowej w Lwówku Śląskim pełnią dyżury prokuratorzy oraz przedstawiciele instytucji działających w zakresie pomocy ofiarom przestępstw, którzy będą udzielać informacji i porad osobom pokrzywdzonym czynami karalnymi.
Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Kampania ma charakter edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów jest uświadomienie i poinformowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie w obowiązującym porządku prawnym, przysługują osobom pokrzywdzonym.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad udzielanych przez osoby zaangażowane w pomoc ofiarom przestępstw.

Nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim

Nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku ŚląskimKierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lwówku Śląski ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim - Główny księgowy Treść ogłoszenia

Rodzina 500 plus już w kwietniu

Rodzina 500 plus już w kwietniuProgram „Rodzina 500 plus” ruszy w całej Polsce już w kwietniu tego roku.

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza w życie program „Rodzina 500 plus”, w ramach którego rodzice będą otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto (w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko) - otrzymają je również na pierwsze lub jedyne dziecko. To nawet 6000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka. Programem objętych zostanie 2,7 mln rodzin wychowujących 3,7 mln dzieci.
Program „Rodzina 500 plus” to pierwsze tak szerokie i systemowe wsparcie polskich rodzin. Z pomocy skorzystają rodzice oraz opiekunowie dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. Jego celem jest poprawa sytuacji życiowej rodzin oraz odwrócenie negatywnego trendu demograficznego w Polsce.

500 zł to kwota netto, zwolniona z podatku dochodowego i nie będzie podlegać egzekucji, podobnie jak inne świadczenia dla rodzin. Świadczenie wychowawcze nie będzie liczone do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń dla rodzin m.in. z pomocy społecznej, funduszu alimentacyjnego, świadczeń rodzinnych.
O wsparcie ubiegać będą mogli się także samotni rodzice, rodziny patchworkowe oraz rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego.
Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.
Start programu planowany jest na 1 kwietnia br. Pierwsze świadczenia wychowawcze zostaną przyznane na okres od dnia wejścia w życie ustawy do dnia 30 września 2017 r.
Jeśli osoba złoży wniosek w terminie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. od 1 kwietnia do 1 lipca 2016 r., to świadczenia wychowawcze zostanie przyznane i wypłacone z wyrównaniem począwszy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli od 1 kwietnia 2016 r.
Natomiast w przypadku złożenia wniosku po upływie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy (tj. po 1 lipca 2016 r.), prawo do świadczenie zostanie przyznane i wypłacone począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

Druki wniosku i oświadczeń do pobrania


Pobierz Informator RODZINA 500+

Informacja o wynikach naboru na stanowisko Starszego referenta ds. administracyjnych

Informacja o wynikach naboru na stanowisko Starszego referenta ds. administracyjnychInformacja o wynikach naboru na stanowisko Starszego referenta ds. administracyjnych Treść ogłoszenia

Nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim

Nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku ŚląskimKierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lwówku Śląski ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim - Starszy referent ds. administracyjnych Treść ogłoszenia

Nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej

Nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznejMiejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2015 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń z pomocy społecznej od 1 października 2015 r. ulegną zmianie kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej oraz świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.
Nowe kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń z pomocy społecznej to:
- dla osoby samotnie gospodarującej – 634 zł (wzrost o 92 zł)
- dla osoby w rodzinie – 514 zł (wzrost o 58 zł).

Zmianie ulegną także kwoty świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej:
- maksymalna kwota zasiłku stałego – 604 zł (obecnie jest 529 zł – wzrost o 75 zł).

Ponadto od 1 października 2015 r. wzrośnie kwota dochodu miesięcznego z 1 ha przeliczeniowego i wynosić będzie 288 zł (wzrost o 38 zł).

Stypendia o charakterze socjalnym

Stypendia o charakterze socjalnym
UWAGA!!!
15 WRZEŚNIA 2015R. UPŁYWA TERMIN WYDAWANIA I PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE ŚWIADCZENIA POMOCY MATERIALNEJ O CHARAKTERZE SOCJALNYM W FORMIE STYPENDIUM SZKOLNEGO
NA ROK SZKOLNY 2015/2016.


Wnioski składa się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim; Aleja Wojska Polskiego 27 od 1 września do 15 września 2015 roku w godzinach pracy Ośrodka.

DO WNIOSKU NALEŻY DOŁĄCZYĆ:

 1. zaświadczenia o dochodach za sierpień 2015r. (wnioskodawców, ich małżonków oraz członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym) - m.in. zakład pracy, renta, emerytura (ZUS), itp.
 2. oświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażone w hektarach przeliczeniowych lub nakaz płatniczy podatku rolnego za 2015r.,
 3. oświadczenie o innych stypendiach pobieranych przez członków rodziny,
 4. oświadczenia o wysokości świadczeń rodzinnych pobranych w miesiącu sierpniu 2015r.,
 5. oświadczenie o wysokości alimentów/ zaliczek alimentacyjnych pobranych na rzecz dzieci w miesiącu sierpniu 2015r.,
 6. oświadczenie o wysokości dodatku mieszkaniowego pobranego w miesiącu sierpniu 2015r.,
 7. w przypadku osób korzystających ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej - zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych w miesiącu sierpniu 2015r.
 8. w przypadku osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy wystarczy tylko oświadczenie, że w miesiącu sierpniu 2015r. było się osobą bezrobotną - zarejestrowaną w Urzędzie Pracy.

Więcej informacji na temat stypendium szkolnego znajduje się dziale Stypendia socjalne - link

Pomoc dla pogorzelców

Pomoc dla pogorzelcówSzanowni Państwo!

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim zwraca się z wielką prośbą o pomoc dla pogorzelców.
W nocy 12 sierpnia 2015r. w miejscowości Lwówek Śląski (dawne Płakowice) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru ogień pochłonął dobytek całego życia 3-osobowej rodziny.
Na skutek tragicznego zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał jednak dom nie nadaje się do zamieszkania. Rodzina zamierza odbudować spalony budynek, dlatego nasze działania skierowane są na pomoc w pozyskaniu niezbędnych do odbudowy materiałów. Rodzina ta nie jest w stanie samodzielnie dokonać odbudowy domu wykorzystując własne możliwości i zasoby finansowe.
W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc finansową lub pomoc w formie nieodpłatnego przekazania materiałów budowlanych, co pozwoliłoby rodzinie w stosunkowo krótkim czasie odbudować dom.
Potrzebne są przede wszystkim materiały budowlane niezbędne do odbudowy domu.
Apelujemy do wszystkich osób dobrej woli o pomoc rzeczową i finansową. W powyższej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod nr tel. 075 645 32 32 który ustali szczegóły odbioru rzeczy.

Wspólnymi siłami możemy pomóc!
Jednocześnie już dzisiaj dziękujemy w imieniu poszkodowanej rodziny wszystkim osobom, które udzielą im wsparcia poprzez bezpośrednią pomoc.

Pomoc dla pogorzelców z Półczek Górnych

Pomoc dla pogorzelców z Półczek GórnychSzanowni Państwo!

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim zwraca się z wielką prośbą o pomoc dla pogorzelców.
25 maja 2015 r. w miejscowości Płóczki Górne doszło do pożaru budynku mieszkalnego w którym ucierpiała dziesięcioosobowa rodzina. W wyniku pożaru spaleniu uległa cała konstrukcja dachu wraz z pokryciem dachowym. Remontu wymagają również pomieszczenia mieszkalne, klatka schodowa, konieczna jest wymiana instalacji elektrycznej, stolarki okiennej i drzwiowej, częściowa wymiana podłóg.

Rodzina została objęta pomocą tut. Ośrodka jednakże nie jest ona wystarczająca, dlatego prosimy o wsparcie naszych działań. Apelujemy do wszystkich osób dobrej woli o pomoc finansową i rzeczową w formie materiałów budowlanych. W powyższej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod nr tel. 075 645 32 34 który ustali szczegóły przekazania rodzinie pomocy.

Wspólnymi siłami możemy pomóc!
Liczy się każda pomoc, za którą już dzisiaj serdecznie dziękujemy w imieniu poszkodowanej rodziny.
Z poważaniem:
Kierownik oraz Pracownicy MGOPS w Lwówku Ślaskim
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,114,737 unikalne wizyty